שאלות ותשובות כלליות לעזרה ראשונה

כל טיפול מחייב טכנאי מוסמך אתם מוזמנים לפנות אליינו למעבדה לתיקון תקלות שוטפות נשמח לעמוד לרשותכם צוות שרון טק

למה האופניים נכבות גם אחר טעינה מלאה של הסוללה אבל כשאני סוגר את המפתח ופותח שוב הם נדלקות שוב , אם אני מרים את הגלגל באוויר ללא עומס הכל עובד?

תופעה כזו יכולה להיות ברוב המקרים עדות לכך שיש בעיה בסוללת ליתיום ומערכת ההגנה של הסוללה (BMS) עושה את עבודתה וסוגרת את אספקת הזרם כדי למנוע נזק נוסף,
יתכן שפשוט הסוללה סיימה את פרק זמנה  והתאים חלשים במידה והיא ישנה (מעל שנה וחצי)
 אך יכולות להיות סיבות נוספות כמו למשל מגע רופף של מגעי הסוללה הן באופניים (פינים) והן בסוללה עצמה, כמו כן יתכן גם מגע רופף בבית הפיוז של הסוללה ובמקומות אחרים.
אצלנו בשרון טק ניתן לבדוק ולתקן את כל סוגי התקלות בסוללות במעבדה המקצועית והיחידה בנתניה והסביבה לטיפול בסוללות ליתיום.

איך אני יכול לדעת מה מצב הסוללה שלי?

ניתן לבדוק את הסוללה בדרך פשוטה ביותר באופן עצמאי, הגיעו למצב בו הסוללה ריקה לגמרי (מצב שבו הסוללה נכבית לבדה) , כעת הטעינו את הסוללה ועיכבו אחר הזמן שלקח לה לסיים טעינה( האור במטען הופך מאדום לירוק)
החשבון הוא פשוט, בסוללה סטנדרטית 36V בקיבולת של 10Ah עם המטען הסטנדרטי של 2A זמן טעינה לפחות 5 שעות (הסבר: המטען מכניס לסוללה כל שעה 2 אמפר , קיבולת הסוללה 10 אמפר, כלומר 10 חלקי 2 שווה 5 שעות)
כל שזמן הטעינה ארוך יותר כך מצב הסוללה טוב יותר,
כמובן שזו היא בדיקה לא הכי מדוייקת אבל היא יכולה לתת איזה שהוא מושג אם אתם לפני קנייה של סוללה משומשת ולא רוצים קנות חתול בשק.
לבדיקה מקצועית ומדוייקת כולל דוח בדיקה מפורט ניתן לפנות אלינו.

תוך כדי נסיעה באופניים נשמעים מהגלגל האחורי קולות נקישה קטנים במהלך כל הנסיעה, ממה זה נובע?

ברוב במקרים רעשים מוזרים מהגלגל האחרי נובעים מחוסר איזון של הגלגל וחישורים(שפיצים) שהשתחררו מעומס ובלאי יתתכן שחלק גם שבורים או מיסב(לאגר) שנשחק ויש צורך להחליף אותו.

האופניים עובדות אך מקרטעות ויש רעשים מוזרים, לפעמים לא עובד כלל אבל אם אני מזיז את הגלגל קצת אחורה ומפעיל זה עובד ומקרטע?

יתכן וכבל המנוע (צמה) נפגע או נקרע כתוצאה מכך נשרפו חיישנים או נפגעו כבלי הזינה הראשיים למנוע החשמלי (פאזות) ואספקת הזרם למנוע לא סדירה, ניתן לראות אם יש נזק פיזי, במקרה והכבל קרוע יש להחליפו בחדש.

האופנים עובדות אבל שאני נותן גז יש רק רעש של פעולת המנוע אבל הגלגל לא מסתובב?

ברוב המקרים תופעה זו נובעת מבלאי של גלגל השניים בתוך המנוע (גיר) גלגלי השניים עשויים מחומר פלסטי קשיח (אוקולון) שנשחק עם הזמן או נשבר כתוצאה משימוש לא סביר והעמסות מעבר למותר, במקרה זה יש צורך בהחלפת גיר.

איך אני יכול להגדיל את טווח הנסיעה באופניים?

לשם הגדלת טווח הנסיעה יש להחליף את הסוללה לסוללה בעלת קיבולת גבוהה יותר, למשל 15 אמפר לעומת 10 אמפר בסטנדרט , יתן עלייה של 50 אחוז בטווח הנסיעה.
אצלנו בשרון טק ניתן להזמין כל סוללה בכל קיבולת בכל מתח! , בהרכבה והזמנה אישית לפי דרישות הלקוח, הסוללות נבנות ומרכבות אצלנו במעבדה עם הציוד המשוכלל ביותר ובמקצועיות.

יש אפשרות לקצר את זמן הטעינה של הסוללה לאופניים חשמליים?

לסוללה לאופניים חשמליים קיימת אפשרות לטעינה מהירה יחסית ע"י שימוש במטען מהיר יותר מהרגיל( עד פי 2 יותר מהר), אבל לא כל סוללה יכולה לקבל את הטעינה המהירה ולשם כך צריך לבדוק התאמתה למטען מהיר יותר
אצלנו בשרון טק ניתן לרכוש מטענים מהירים וכן לבצע בדיקת התאמתם לסוללה.

מה עדיף קורקינט חשמלי או אופניים חשמליות ?

זו בדיוק כמו השאלה בה אני נתקל רבות - אופניים חשמליים או קורקינט חשמלי ? ובכן על טעם וריח אי אפשר להתווכח . בגדול עדיף אופניים חשמליות מבחינת בלאי ובטיחות , בקורקינט חשמלי יש הרבה תקלות מכאניות וחשמליות יותר,  תחזוקה והחלפת מצברים לעיתים תכופות לעומת אופניים , אבל לרוב קורקינטים חשמליים יותר חזקים ומהירים מאופניים , אז על המשתמש לעשות את החשבון שלו, מה עדיף לו.

מה החוק אומר לגבי קורקינט חשמלי חוקי או לא??

התקנות החדשות קבועות כי קורקינט חשמלי חוקי הוא כלי שהספק המנוע שלו לא עולה על 250W ומהירות מרבית 25 קמ"ש ומשקל הכלי לא יותר מ 30 קילו, די דומה לאופניים רק שבקורקינט מותרת התקנת מצערת (ידית גז) עד המהירות המרבית (25 קמ"ש)באופניים החוק מגביל את המצערת ל 6 קמ"ש, גיל מינימלי לרכיבה 16 שנים, בשבילי אופניים ובכביש בלבד וכמובן חובת חבישת קסדה.