שימוש בסוללות ליתיום בצורה בטוחה


החל מיולי 2014 הותר באופן רשמי, על ידי שר התחבורה, לרכב באופניים חשמליות במדינת ישראל. וזאת בהתאם לתנאי בטיחות נחוצים. ואכן, כיום נפוץ ביותר לראות רוכבי אופניים שנהנים מחוויית רכיבה קלילה ונעימה, וזאת באמצעות כלי ממונע בעל סוללת ליתיום. האופניים החשמליות חוסכות מהם מאמץ של  דיווש נמרץ בכל עת. למה להתאמץ ולהזיע, אם האופניים עושות בשבילך את העבודה? פיתוחם של אופניים חשמליות התאפשר הודות לפיתוחים טכנולוגיים שונים, ובינם המצאת סוללות ליתיום - סוללה עוצמתית ובעלת תוחלת חיים ארוכה, יחסית לכל מה שהכרנו עד כה. כמו כן סוללת ליתיום היא קלת משקל, ולכן סוללת ליתיום מתאימה לאופניים.


תנאי בטיחות ברכיבה על אופניים


גם רכיבה על אופניים מסורתיות מחייבת שמירה על חוקי הזהירות, לשם הגנה על חייו ועל בריאותו של הרוכב. ובהיות אופניים חשמליות בעלות סוללות ליתיום כלי בעל יכולות רבות יותר, הוא מחייב זהירות רבה יותר. זו הסיבה בגינה מהירות הנסיעה באופניים אלו מוגבלת ל- 25 קמ"ש. כמו כן חובה לברר בעת רכישה של אופניים כי המוצר עומד בתקן הישראלי, או לחילופין, בתקנים האירופאיים. התקנים בודקים את מפרט האופניים; את המנוע שלו וגם את סוללת ליתיום שלו. ומאשרים שימוש בו אך אם הם עומדים בכל דרישות התקן.


תחזוקה נכונה של אופניים חשמליות


זה יכול לקרות בכל מקום, וגם באמצע שום מקום... תקלה של סוללות ליתיום או כל תקלה אחרת שעוצרת אתכם במהלך רכיבה מהנה. ולא מאפשרת לכם לנוע הלאה. יש מקרים בהם מדובר בתקר פשוט שרוכב ממוצע יוכל לתקן בעצמו תוך דקות ספורות. אך במרבית המקרים, תקלות המתרחשות באופניים חשמליות דורשות תיקון יסודי ומקצועי, על ידי איש מקצוע מומחה בתחום. מעבדת תיקונים מקצועית תספק עבור האופניים התקולות תיקון יסודי ומהיר. החלפת חלקים או תיקון סוללות ליתיום, מה שיאפשר המשך רכיבה ושימוש  באופניים חשמליות.
השאירו את העבודה למומחים
במקרה שחלה תקלה של סוללת ליתיום, ההמלצה היא לא לנסות לפרק לבד. יש מקרים בהם לקוחות מגיעים למעבדת התיקון עם אופניים מפורקות הדורשות תיקון רציני ומורכב יותר בגין ניסיון לטיפול עצמי באופניים. לכן זכרו, במקרה של תקלה באופניים, אל תנסו לתקן בעצמכם. פנו אל המומחים. להם יש כלים מקצועיים לביצוע תיקון יסודי ומוצלח. כאשר אתם פונים למעבדה לצורך תיקון וודאו כי אתם מפקידים את האופניים בידי אנשי מקצוע מיומנים שעומדים בזמנים. כאלו שמחזיקים ברשותם חלקי חילוף מקוריים וכן סוללות ליתיום מסוגים שונים. כיוון שרק להם תהיה אפשרות לבצע עבורכם תיקון יעיל ואיכותי שעונה על דרישות בטיחות, תוך פרק זמן מינימלי.