מעבדת תיקונים ניידת

כל מי שנעזר באופניים ככלי תחבורתי, וגם מי שרוכב למטרת ספורט ובילוי, יודע שתחזוקה של אופניים היא לא עניין של מה בכך. כל זוג אופניים, גם אלו שנחשבים איכותיים ועמידים, עשויים מפעם לפעם להתקלקל. תקלות וקלקולים שונים ומשונים עשויים להתרחש ולגרום לאופניים להיות בלתי שימושיים. אמנם פעמים מדובר בתקלה קלה, שרוכב בעל ידיים טובות יוכל לפתור אותה בכוחות עצמו, ולהחזיר את כלי הרכב שלו למצב תקין. אך יש מקרים אחרים בהם התקלה היא משמעותית יותר, ובשביל לבצע תיקון חייבים ידיים מקצועיות של מי שעוסק בתחום של תיקוני אופניים. כמו כן, במקרים רבים נשבר חלק, ואז אין מנוס כי אם לבצע החלפת חלקים באופניים. כאן מוכרחים איש מקצוע שיש ברשותו חלקי חילוף לאופניים. מעבדת תיקונים ניידת  תגיע עד אליכם, תסייע בפתרון יעיל ומידי.

המשך קריאה: מעבדת תיקונים ניידת | תיקוני אופניים חשמליים בדרכים

סוללות ליתיום בהתאמה אישית לפי צורכי הלקוח בכל צורה וגודל

 

ללא מעט אנשים בארץ יש אופניים חשמליים או קורקינט חשמלי, הטרנדים הלוהטים בתחום התחבורה, הפועלים באמצעות מנוע חשמלי. את האנרגיה החשמלית שלהם הם מקבלים  מסוללות ליתיום.

 

קצת מידע על סוללות ליתיום

סוללות ליתיום אינן המצאה חדשה, הן קיימות עוד מתחילת המאה הקודמת, אך עם השנים נעשה בהן יותר ויותר שימוש. חברת SONY הייתה החברה הראשונה שהחלה לייצר את הסוללות הללו, ולאחריה חברות אחרות. לסוללות ליתיום רמת אנרגיה גבוהה, ולכן הן מחזיקות מעמד לזמן רב, והן גם קלות משקל. בנוסף, אלה הן סוללות אשר אינן פוגעות באיכות הסביבה. לעומת זאת, לא פשוט להעריך את חיי סוללות הליתיום. ישנן הפועלות יותר זמן וישנן הפועלות פחות זמן. כאשר מדובר באופניים חשמליים למשל, קשה יהיה לצפות מה יהיה אורך חיי הסוללה. לכל סוללת ליתיום ישנו תא המספק מתחים חשמליים ברמות וולט שונות. את הסוללות הללו רצוי לאחסן במקומות קרים, על מנת למנוע הליך של התנוונות. כאשר מדובר באופניים, יש לטעון את הסוללות בזמן שהן מאוחסנות אך רק עד מחצית הקיבולת לערך או אפילו במקצת פחות זמן. סוללות הליתיום הינן בעלות עוצמה רבה  ותוחלת חיים ארוכה, ולכן הן מתאימות לאופניים וקורקינטים.

המשך קריאה: סוללות ליתיום בהתאמה אישית

בטיחות ברכיבה על אופניים חשמליות

רכיבה על אופניים חשמליות או בכלל על כל סוג של רכב חשמלי , נותנת לנו הרגשה טובה , הרגשה של שליטה. כמו בכל דבר טוב, כדי להפוך את הרכיבה לחוויה טובה לחוויה בטוחה , בהגנה גם על הרוכב וגם על הסובב אותו ובנוסף גם על האופניים ,
מאחר והשימוש באופניים חשמליות הפך לנפוץ על ידי מבוגרים אך גם על ידי נערים ומתבגרים , והרכיבה הפכה להיות נפוצה בתוך הערים כבישים מדרכות , אפשר היה לראות בני נוער ואף למטה מכך רוכבים באופניים שאינם חוקיים ללא כל הגבלה של מהירות , ללא כל המצאי הגנה , ללא כל ידע בסיסי בחוקי התנועה ,וללא הבנה והפנמה והדרכה של נהיגה בטוחה באופניים שהפכו להיות כלי תחבורה מנועי לכל דבר ועניין
לאור מקרים רבים שבהם היה סיכון לרוכב ולהולכי הרגל ראה המחוקק, בוועדת הכלכלה של הכנסת ) צורך לקבוע כללים ברורים , שנותנים לצד הנאה גדולה גם הבנת גודל האחריות שיש על הרוכב .

המשך קריאה: רכב חשמלי נתניה | אופניים חשמליות | בטיחות ברכיבה |

שימוש בסוללות ליתיום בצורה בטוחה


החל מיולי 2014 הותר באופן רשמי, על ידי שר התחבורה, לרכב באופניים חשמליות במדינת ישראל. וזאת בהתאם לתנאי בטיחות נחוצים. ואכן, כיום נפוץ ביותר לראות רוכבי אופניים שנהנים מחוויית רכיבה קלילה ונעימה, וזאת באמצעות כלי ממונע בעל סוללת ליתיום. האופניים החשמליות חוסכות מהם מאמץ של  דיווש נמרץ בכל עת. למה להתאמץ ולהזיע, אם האופניים עושות בשבילך את העבודה? פיתוחם של אופניים חשמליות התאפשר הודות לפיתוחים טכנולוגיים שונים, ובינם המצאת סוללות ליתיום - סוללה עוצמתית ובעלת תוחלת חיים ארוכה, יחסית לכל מה שהכרנו עד כה. כמו כן סוללת ליתיום היא קלת משקל, ולכן סוללת ליתיום מתאימה לאופניים.

המשך קריאה: שימוש בסוללות ליתיום בצורה בטוחה